SCUDETTO


Pioli: "Last dance Ibry na San Siro? Mam nadzieję, że nie"

14 maja 2022, 16:09, Adam6 Wywiady
Pioli:

Trener Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Atalantą. Oto, jak na pytania dziennikarzy odpowiadał szkoleniowiec Rossonerich:

Droga Milanu po Scudetto jest podobna do tej Włochów z ostatniego Euro? Myślę, że trzeba się cofnąć trochę mniej. To od meczu z Lazio rozgrywamy dobre mecze zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Pokonaliśmy kilka trudnych etapów, jutro będzie równie trudno. Po nas Atalanta jest najlepsza na wyjazdach, zmusi nas do grania jak najlepszej piłki.

Kibice? Jutro stadion może dać nam jeszcze więcej energii, wiemy, jak bardzo nasi kibice nas wspierają. W ostatnich dniach widziałem bardzo uważny zespół. Nie ma wśród nich takich, którzy myślą o czymś innym niż jutrzejszy mecz. 

Mecz z Atalantą domknięciem cyklu odbudowy? Jestem absolutnie przekonany, że ta upokarzająca porażka pomogła nam zrozumieć wiele rzeczy, ale nie sądzę, abyśmy domykali cykl. Jutro bardzo ważny mecz. Nie wolno nam zmieniać naszego mentalność. Nie wiadomo czego się jutro spodziewać od Atalanty i Gasperiniego, nie wiemy kto zagra. To będzie bardzo trudny mecz, na który dobrze się przygotowaliśmy.

Spokój umysłu i napięcie? Myślę, że drużyna zmierzy się z meczem z wielką świadomością zarówno wagi momentu, jak i swoich cech. Pokonaliśmy wiele etapów, pozytywnych i negatywnych, które pomogły nam się rozwijać. Byliśmy do tej pory bardzo dobrzy. Od teraz do końca będziemy musieli być lepsi.

Sposób na powstrzymanie emocji? Musimy myśleć tylko o meczu, co będzie dalej zależeć będzie od tego, jak będzie wyglądał mecz. Wtedy to, co się stanie, to się stanie. Mamy siłę, by było po naszej myśli.

Atmosfera w szatni? Wyda ci się to dziwne, ale zauważyłem tylko niewielki procent dodatkowego skupienia, co jest bardzo pozytywne. Reszta graczy przystępuje do meczu z taką samą  uwaga, takim samym uśmiechem do innych, tą samą chęcią do pracy.

Samopoczucie trenera i samopoczucie zawodników? Jestem przekonany, że czują się tak, jak ja, skupieni i zmotywowani. Wsiadamy do tego pociągu z wielką pozytywną energią, bo będziemy mieli ludzi, którzy będą nas wspierać przez 95 minut.

Last dance Ibry na San Siro? Mam nadzieję, że nie. Jest mistrzem przez duże M. Nie mam na myśli tylko aspektu technicznego. Mam nadzieję, że nie, ale Zlatan ma inteligencję i dojrzałość niezbędną do zrozumienia, jaka będzie jego przyszłość. Jutrzejszy mecz jest dla niego równie ważny, jak dla nas wszystkich, nie ma sensu rozmawiać o jego przyszłości i naszej przyszłości teraz.

Baner na meczu Milan-Sampdoria po 0:5 z Atalantą? Dobrze pamiętam ten baner, zrozumiałem, jak blisko nas byli nasi kibice. Umieścili go przed meczem, wspierali nas, mimo że nie mogliśmy wygrać. Nie zapomnieli o brzydkiej wpadce, ale chcieli pomóc nam odzyskać siły. Drużyna może popełnić błąd.

Rebić? Ante to zawodnik o bardzo dużej jakości, technice, fizyce i charakterze. W tym roku miał więcej problemów, ale teraz jest bardzo dobry, jest dla nas ważnym zawodnikiem.

Dlaczego Milan wygrywa z Atalantą w Bergamo, a od lat nie potrafi na San Siro? Trudno powiedzieć. Jeśli istnieje drużyna, która gra różnie na wyjazdach i u siebie, to jest to Atalanta. Piłka nożna bywa czasami bardzo dziwna, wystarczy zobaczyć wyniki Atalanty w tym roku. Jutro będzie mecz między drużynami, które będą chciały wygrać. Intensywność i jakość zrobią różnicę.

Inter? Nie obchodzi mnie. Nie myślę o tym, co Inter może zrobić. Nie potrzebujemy żadnej innej motywacji, ponieważ z naszego punktu widzenia już jesteśmy w najlepszej formie.

Hellas i Atalanta? Grają podobną piłkę, ale Atalanta często zmienia taktykę na mecze. Będziemy musieli dobrze zrozumieć, kto przyjedzie do nas i czy będzie odpowiednio dużo i dobrze biegał. Aby pokonać tych przeciwników, potrzebny będzie Milan w wysokiej formie.

Pioli odpowiednim trenerem dla Milanu? Kiedy wszystko działa, dzieje się tak dlatego, że wszyscy członkowie klubu idą w jednym kierunku i musimy to kontynuować.

Praca w tym tygodniu? Tydzień był bardzo normalny co do naszych nawyków: są rozmowy grupowe i indywidualne, pokazywane filmy i techniczne sytuacje taktyczne. Nie miałem potrzeby wygłaszania przemówień motywacyjnych, wszyscy są skoncentrowani i uważni.

Rangnick, przedłużenie kontraktu i mecz o mistrzostwo z Sassuolo... Byłem szczęśliwy. Zawsze bardzo ufałem moim zawodnikom, zawsze pokazywali mi nie tylko umiejętności techniczne. 

Atalanta zaatakuje jutro jak Hellas? Inaczej.

 

21 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
karp_fso
karp_fso
15 maja 2022, 01:43
Ktoś przypomni o jaki baner na meczu Milan-Sampdoria chodzi?
2
pazioni
14 maja 2022, 21:01
Trzeba patrzeć na siebie , a nie na Inter. Dostaliśmy już dosyć prezentów od przeciwnych drużyn.
2
DarthImpaler
DarthImpaler
15 maja 2022, 01:12
"Inter? Nie obchodzi mnie."
1
DarthImpaler
DarthImpaler
15 maja 2022, 01:14
Może więcej tym drużynom daliśmy prezentów niż one nam.

Jakbyśmy się nie potykali na jakichś salernitanach to już od 3 kolejek bylibyśmy mistrzami.
3
Demick
Demick
14 maja 2022, 18:32
Jest fajny prawoskrzydłowy wo wzięcia - Alessio Cerci. Na środek do rotacji może Bertolacci?
2
ACstach
14 maja 2022, 18:42
Biglia może.
4
DarthImpaler
DarthImpaler
14 maja 2022, 18:44
i kalinic na 9
5
Laires
Laires
15 maja 2022, 11:34
Poli na 10
Sprzedać Theo, Constant się nada.
1
Maximilanista
Maximilanista
14 maja 2022, 18:14
Trochę się przyczepię, ale mi za zgrzytało mocno.

Relacja z konferencji prasowej sprzed meczu, który MOŻE dać Milanowi scudetto po tylu latach; tyle ciekawych pytań dziennikarzy i jeszcze ciekawsze odpowiedzi trenera, a redaktor jako tytuł umieszcza wstawkę o Ibrahimoviću.

Zlatan to nie Maldini, nie Baresi, a nawet nie Seedorf czy Gattuso. A nawet, gdyby którymś z nich był, to żaden piłkarz nie jest ważniejszy, niż klub. W takim momencie tworzyć z nazwiska jednego piłkarza czołówkę konferencji prasowej to dla mnie porażka i niesmak.
Edytowano dnia: 14 maja 2022, 18:15
6
ACstach
14 maja 2022, 18:21
Dla nas faktycznie to nie powinno być główne zagadnienie, dla postronnego widza/czytelnika już w sumie jak najbardziej i to by go przyciągnęło do czytania. Znajdujemy się jednak tutaj czyli na forum kibiców Milanu i tak jak zauważyłeś to nie powinno być teraz najważniejsze przy całej sympatii do Szweda.
Edytowano dnia: 14 maja 2022, 18:27
3
Victor Van Dort
Victor Van Dort
14 maja 2022, 18:53
Wyolbrzymiona reakcja, wszyscy czują stresik;)
4
Maximilanista
Maximilanista
14 maja 2022, 20:13
Nie wyolbrzymiona. Po prostu nie Twoja. A moja osobista.
0
Alessio_re6
Alessio_re6
14 maja 2022, 20:57
Obiektywnie trzeba przyznać, że Zlatan jest najważniejszym piłkarzem Milanu w ostatniej dekadzie, nikt nie miał takiego wpływu sportowego i marketingowego jak Szwed. Dla młodego pokolenia Ibrahimović to nazwisko jak Maldini, Baresi, Seedorf czy Gattuso i warto to uszanować.
5
Maximilanista
Maximilanista
14 maja 2022, 22:08
Przyznaję.

I szanuję.


Ale i tak mi zgrzyta.
1
xpw99
xpw99
14 maja 2022, 23:41
Maximilanista
Może i racja ale nie ma co przesadzać. No i gdyby nie on to nie bylibyśmy teraz w tym miejscu gdzie jesteśmy.
0
Maximilanista
Maximilanista
14 maja 2022, 23:50
Nie bylibyśmy.


Pełna zgoda.

Cesarzowi, co cesarskie...


Ale Bogu...
0
Diavo
14 maja 2022, 17:43
Oby Ibra zatańczył z nimi jak trzeba :D
1
MariuszR06
MariuszR06
14 maja 2022, 17:15
Oby to był piękny mecz zakończony naszym zwycięstwem.Prowadz nas Wielki Stefanie;)... Wypowiedź konkretna.
1
DarthImpaler
DarthImpaler
14 maja 2022, 16:16
Inter? Nie obchodzi mnie.
31
ACstach
14 maja 2022, 16:25
Dobrze chłop gada.
8
Gianni Rivera
Gianni Rivera
14 maja 2022, 17:20
Nawet bardzo dobrze. Dzięki wpadce Interu z Bologną Milan patrzy tylko na siebie i od nikogo nie jest uzależniony. W tamtej chwili musieliśmy patrzeć na sąsiadów, bo bez ich potknięcia nie było szansy na tytuł. Potknęli się. Teraz wszystko w nogach milanistów.
Inter nam nie zagrozi, jeśli zrobimy swoje. Pioli o tym wie. Nie wyjdzie i nie powie: "fajnie by było, gdyby przegrali, bo i my możemy stracić punkty". To by było demotywujące. On wychodzi i mówi: "wygramy, więc co mnie obchodzi Inter?"
Oczywiście to nie egoizm, po prostu motywuje swoich zawodników i pokazuje, że w nich wierzy. Jak każdy trener, nie licząc szkoleniowca Romy Jose "moi piłkarze nadają się co najwyżej do tarcia chrzanu" Mourinho.
3

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się